مقاله ها

راهنمای استفاده از چراغ مطالعه

استفاده از چراغ مطالعه

استفاده از چراغ مطالعه اهمیت ویژه ای دارد. بنابراین سعی شده تا در این مطلب راهنمای استفاده از چراغ مطالعه بیان شود تا شما عزیزان با آگاهی و دانش بیشتری نسبت به خرید انواع چراغ مطالعه اقدام کنید.

نور چراغ مطالعه

مهم ترین نکته ای که باید در نظر گرفته شود، نور چراغ مطالعه می باشد. چراغ مطالعه معمولاً هنگام شب و در اتاقی تاریک استفاده می شود به همین دلیل ممکن است به چشم ها آسیب وارد کند. از این رو بسیار اهمیت دارد تا از نور مناسب در این چراغ ها استفاده شود.

بهترین نور برای استفاده در چراغ مطالعه، نور زرد رنگ است. می توانید از نورهای زرد رنگ چراغ های ال ای دی استفاده کنید. این چراغ ها بسیار کم مصرف می باشند و فاقد سرب و جیوه بوده و خطری برای شما ندارند.

همان گونه که در مقالات قبل هم اشاره کردیم، بهترین نور، نوری است که به نور خورشید نزدیک باشد از این رو رنگ زرد لامپ های مورد استفاده در چراغ مطالعه برای مطالعه بسیار مناسب است.

فاصله مناسب استفاده از چراغ مطالعه

این مسئله هم به نوبه خود دارای اهمیت زیادی است.  نور باید از فاصله بیش از یک و نیم متری  به صفحه تابیده شود. این نکته را هم در نظر بگیرید که زاویه تابش هم رعایت شود. زاویه تابش نور چراغ مطالعه نباید به گونه ای باشد که سایه بر روی کتاب بیندازد. متخصصان چشم پزشک فاصله مناسب چشم تا صفحه کتاب را هنگام مطالعه ۲۰ تا ۴۰ سانتیمتر می دانند.

جهت تابش نور چراغ مطالعه

همان گونه که عرض شد نباید زاویه تابش نور به گونه ای باشد که سایه بر روی کتاب افتاده شود. بنابراین بهترین توصیه این است که چراغ مطالعه در سمت دست غیر غالب قرار داده شود.به این معنا که چراغ مطالعه در افراد راست دست‌ در سمت چپ و در افراد چپ دست‌ در سمت راست قرار داده شود. دقت کنید که از پشت سر  یا بالا نباید نوری تابیده شود. چرا که انعکاس نور از سطح کاغذ، به چشم ها آسیب می رساند.

شرکت آماتیس عرضه کننده چراغ مطالعه LED به صورت آنلاین می باشد. در صورت نیاز به مشاوره با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *